Podstawową zasadą przedsiębiorstwa jest wykorzystywanie swoich doświadczeń do konstruowania rozwiązań dla nowoczesnego budownictwa - my rozumiemy to w następujący sposób:

  • latwiej
  • szybciej
  • czyściej
  • bezpieczniej
  • bardziej kreatywnie
  1. Polistyrenowa pianka sztywna
  2. Warstwa zaprawy kontaktowej
  3. Włókno szklane
  4. Warstwa zaprawy pokrywającej
 

LUX ELEMENTS zostało założone w 1945 roku jako specjalistyczny zakład produkcyjny płytek Lux. Od samego początku nasze codzienne doświadczenia były wykorzystywane we wszystkich nowych produktach. Przed prawie 30 latami Herbert Lux, założyciel firmy, wpadł na pomysł swojego przełomowego wynalazku:

 

LUX ELEMENTS© - oryginał

LUX ELEMENTS® to elementy nośne z twardej polistyrenowej pianki z obustronną, podwójną powłoką z zaprawy, w których umieszczono stabilizujące włókno szklane – doskonałe podłoże dla płytek i tynków.

Zgodnie z naszym mottem Rozwiązania dla nowoczesnego budownictwa” nowe pokolenie twardopiankowych, przyjaznych dla środowiska elementów nośnych to coś więcej niż płyta budowlana dostępna w różnych grubościach. Jest to nowoczesny element konstrukcyjny, który dzięki swoim doskonałym właściwościom fizycznym w połączeniu z bardzo dobrą możliwością obróbki stwarza pole do popisu dla projektantów, dekoratorów, rzemieślników i przemysłu, którzy nie godzą się na granice stawiane im przez dotychczasowe metody obróbki.